Begaj takohet me homologun azerbajxhanas: Në fokus të bisedimeve, thellimi i marrëdhënieve mes dy vendeve

Begaj takohet me homologun azerbajxhanas: Në fokus të bisedimeve, thellimi i marrëdhënieve mes dy vendeve

Presidenti Bajram Begaj është takuar me homologun e tij azer, Ilham Aliyev teksa ndodhet në Baku për të marrë pjesë në “Global Baku Forum”.

Begaj bën me dije se çështjet që ishin në fokus të diskutimeve ishin çështja energjitike dhe rajoni, por ede thellimin e marrëdhënies mes dy vendeve.

“Bisedimet tona u fokusuan tek çështjet e energjisë dhe rajoni, si dhe tek mundësitë për thellimin e mëtejshëm të marrëdhënieve dy palëshe, veçanërisht në fushën e ekonomisë dhe turizmit”, njoftoi Begaj.

Më tej Begaj thotë se ka shprehur “besimin se fryma e bashkëpunimit dhe e mirëkuptimit që ekziston midis Shqipërisë dhe Azerbajxhanit do të çojë përpara marrëdhënien mes dy vendeve”. Ndërsa siç vihet re edhe në foto, presidenti, Begaj kishte të fashuar dorën e tij të djathtë. 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 19:35
Takimi me homologun azerbajxhanas, zbulohet përse presidenti Begaj e kishte dorën të fashuar

1678646235_33287791314347905772613132235049739246989015n.jpg

Pas takimit të presidentit Bajram Begaj me homologun e tij azerbajxhanas, vëmendje të madhe mori dora e fashuar.

Sipas mediave, Presidenti kishte një problem në lëvizjen e dorës ndaj kreu ndërhyrje në tendinë.

SI.E./B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Arbërori: 12/03/2023 13:40

    Nuk mundet TË ndahen shqipfolësit nga otomanët, perendimi nuk i do më komunistet fashist

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

 Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’

Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’