Begaj: Të zbatohen të gjitha marrëveshjet mes Kosovës dhe Shqipërisë! Të shfrytëzohen maksimalisht potencialet ekonomike

 

Në vizitën zyrtare në Prishtinë, Presidenti Bajram Begaj e kishte një mesazh edhe për marrëveshjet e arritura mes Kosovës dhe Shqipërisë duke thënë se duhet të punohet intensivisht për të vënë cdo gjë në zbatim.

“Vlerësuam se bashkëpunimi i shkëlqyer midis shteteve, qeverive dhe institucioneve tona në kuadër të mbledhjeve të përbashkëta, bashkëpunimit ndërparlamentar apo në kuadër më të gjerë ndërinstitucional, duhet të vijohet me punë intensive dhe të matshme për  zbatimin e të gjitha marrëveshjeve”, tha Begaj.

Ndër të tjera shtoi se të dy vendet duhet të vijojnë përpjekjet për të shfrytëzuar maksimalisht potencialet tona ekononomike.


Lajmi kryesor:

Begaj në Prishtinë: Bashkë në çdo hap, 2 shtete një komb, të bashkuar në BE dhe NATO! Osmani: Traktat për të mbrojtur njëri-tjetrin nëse na rrezikohet siguria


A.M./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

‘Ciceron’/ Aktivitetet e kulturës që mund të ndiqni sot

‘Ciceron’/ Aktivitetet e kulturës që mund të ndiqni sot