‘Bëmë baba të të ngjaj’, goditi me grusht arbitrin në Gramsh, i ati i presidentit kishte hyrë me makinë në stadium kur ishte kryebashkiak (VIDEO)

Detaje të reja janë zbuluar nga episodi i djeshëm i dhunës në kategorinë e dytë të futbollist në Shqipëri ku gjatë ndeshjes mes Gramshit dhe Valbonës, presidenti i klubit të Gramshit, Andrit Bici dhe babai i tij, Dritan Bici kanë goditur me grusht arbitrin pasi ky i fundit akordoi penallti në favor të skuadrës së Valbonës.

Mësohet se Dritan Bici kishte shkaktuar problematika të tilla të ngjashme edhe vite më parë, në 2013-ën, kur ishte kryebashkiak nën siglën e Partisë Socialiste. Bici me makinë është futur në fushën e blertë duke thyer rrethimin e stadiumit të Gramshit, gjatë ndeshjes Gramshi-Mamurrasi dhe ka tentuar të dhunojë arbitrin e takimit.

njoftimin e djeshëm të policisë, bëhet me dije se për dhunën e ushtruar ndaj arbitrit, Anxhi Lushi është shoqëruar në komisariat, Andrit Bici dhe është vënë nën hetim babai i tij, Dritan Bici për kundërshtim të forcave të policisë.

Ky i fundit, ka qenë edhe deputet në legjislaturën 2017-2021, nën siglën e PDIU.

B.V/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • nurian: 26/02/2023 11:56

  te hettohete futboolli shqipare ku do hillete shorti veri jugu superiora dojete 8 ose 10 skuatra ne kuba evropees

  Përgjigju
 • samiu: 26/02/2023 10:28

  ku u ban edhe keta nga gramshi tefort

  Përgjigju
  • Bato: 26/02/2023 22:26

   Ti Sa-Miu, gramshaket nuk mbahen per sherrxhijn dhe jan njerez me edukat, por ne '97 kur shpellare si ty i dergoj salehu ber terror atje, e pate mir se si ju vajti. Prandaj mo nxirr +arlliqe nga goja

  • ToçKuklle: 26/02/2023 11:59

   Ore, Sami, nga te kemi ty? Leni gramshiotet rehat. Ai eshte tifoz, i zjen gjaku. Kurse ty, te krrhuhet suma!!!

 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Alban Daci: Dorëzimi politik përballë një vendimi juridik

Alban Daci: Dorëzimi politik përballë një vendimi juridik