VIDEO/ Bënin namin duke vjedhur në Tiranë, arrestohet 18-vjeçari, në hetim dy të mitur! Pamjet teksa futen në biznese

Një18-vjeçar është arrestuar dhe 2 të mitur janë vënë në hetim, pasi në bashkëpunim më njëri-tjetrin kanë kryer disa vjedhje në biznese të ndryshme në Tiranë.

Në video duken tre djemtë, teksa hapin dyert e bizneseve gjatë natës dhe kontrollojnë për para. Tre të rinjtë në bashkëpunim me njëri tjetrin, vidhnin në biznese të ndryshme duke marrë para dhe çdo gjë tjetër që gjenin.Për këtë shkak policia Tiranë ka vënë në pranga 18-vjeçarin M. B dhe ka vënë gjithashtu nën hetim dy të mitur 15 dhe 17 vjeç, bashkëpunëtorë në 4 vjedhjet e kryera.

4 prej këtyre vjedhjeve janë dokumentuar me prova ligjore, konkretisht: 

- Më datë 21.04.2023 kanë vjedhur shuma të ndryshme parash, në një market, në rrugën "Brigada e VIII";

- Më datë 26.04.2023 kanë vjedhur shuma të ndryshme parash, në një market, në rrugën "Fejzi Hizmo";

- Më datë 27.04.2023 kanë vjedhur shuma të ndryshme parash, në një market, në rrugën "Bab Rexha";

- Më datë 28.04.2023 kanë vjedhur shuma të ndryshme parash, në një piceri, në rrugën "Teodor Keko".

Gjithashtu policia sekuestroi veshjet të cilat dyshohet se autorët i kanë përdorur gjatë kryerjes së vjedhjeve.

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

U emërua ambasador në SHBA, Ervin Bushati i paraqet letrat kredenciale Joe Biden: Do forcoj bashkëpunimin mes SHBA-së dhe Shqipërisë

U emërua ambasador në SHBA, Ervin Bushati i paraqet letrat kredenciale Joe Biden: Do forcoj bashkëpunimin mes SHBA-së dhe Shqipërisë