Berat, riaktivizohet zjarri në kodrën e Mimiasit, digjen shkurre, pemë frutore e vreshta

 

Është riaktivizuar vatra e zjarrit në Kodrën e Mimiasit në Berat. Në vendngjarje forcat e MZSH për vënien nën kontroll të zjarrit. Zjarri i cili nisi një ditë më parë shkrumboi 10 ha dru frutor fiq, ullinj dhe  vreshta. Ndërsa u vu në kontroll dhe mendohej i fikur. Zjarri është riaktivizuar ditën e sotme nga thëngjijtë.


Lajmi kryesor:

Situatë kritike nga zjarret në Dropull, asfiksohet nga tymi një banor i fshatit! Vijnë dy avionë nga Greqia për shuarjen e flakëve


M.Q./LR/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni vendimin e Partisë Socialiste evropiane për të përjashtuar Ilir Metën nga Kongresi pas aleancës me Berishën?×

Lajmi i fundit

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore