Berat/ Transportonte lëndë drusore të prera në mënyrë të paligjshme, procedohet një 35-vjeçar

Foto ilustruese

BERAT - Një 35-vjeçar është proceduar penalisht pasi po transportonte lëndë drusore të prera në mënyrë të paligjshme.

35-vjeçari me iniciale D.H. u ndalua në rrethrrotullimin e Poshnjes teksa udhëtonte me një mjet furgon

Vijon zbatimi i planit të masave për parandalimin dhe goditjen e krimeve mjedisore.

Bllokohet nga policia 1 automjet që transportonte lëndë drusore të prera në mënyrë të paligjshme që po transportonte lëndën drusore.

"Drejtuesin e mjetit , shtetasin D.H., 35 vjeç banues në Fier në përfundim të veprimeve, specialistët për Hetimin e Parandalimin e Krimit e kanë proceduar penalisht" - njofton policia.

Materialet në ngarkim të tij  janë referuar në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme.

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nga 1 dhjetori mësimi i kombinuar në klasa dhe online, ju duket vendim i drejtë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Basha akuza Ramës: I ofroi ish-komandantit të UÇK-së lekë e tendera të tërhiqte fjalët e mira për mua (por nuk tregon emrin e tij)