Berat, zjarri në Shpirag djeg 40 ha shkurre e kullota e 100 pemë frutore (VIDEO)

BERAT - Flakët që përfshinë një sipërfaqe të madhe në malin e Shpiragut mbrëmjen e djeshme është shuar në orët e para të mëngjesit të sotëm bëjnë të ditur autoritetet lokale.

Errësira si dhe bimësia e dendur dhe e thatë bëri që zjarri të përhapej me shpejtësi dhe në ndihmë shkuan 4 zjarrfikëse nga Fieri,  Berati, Dimali dhe Kuçova

Gjatë gjithë natës është luftuar për të shuar flakët të cilët kanë djegur 40 ha shkurre dhe kullotë. U dogjën rreth 100 pemë frutore si qershi ullinj apo arra. 

Në oren 07.30 të mëngjesit të sotëm u bë e mundur fikja përfundimtare e zjarrit.

S.G/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

'Greqia nën presionin e BE-së për bllokadën ndaj Shqipërisë' Kathimerini: Jo vetëm Scholz, edhe presidenca spanjolle e acaruar me Athinën

'Greqia nën presionin e BE-së për bllokadën ndaj Shqipërisë' Kathimerini: Jo vetëm Scholz, edhe presidenca spanjolle e acaruar me Athinën