Bëri aksident në gjendje të dehur, çështja ndaj deputetit të PD përfundon në GJKKO

Bëri aksident në gjendje të dehur, çështja ndaj deputetit të PD përfundon në GJKKO

Qani Xhafa

GJKKO do të vendosë për deputeti Qani Xhafa i cili nuk i ka mbyllur ende problemet me drejtësinë pas aksidentit të ndodhur në 13 Mars të një viti më parë në bulevardin Qemal Stafa në Elbasan.

Mësohet se Gjykata e Elbasanit ka shpallur moskopetencë lëndore për dosjen e tij duke ja deleguar Gjykatës së Posaçme.

Kjo gjykate do të shqyrtojë faktet e mbledhura nga prokuroria  e Elbasanit për deputetin PD ku ndaj tij janë ngritur akuza e drejtim mjeti në gjendje të dehur. Për ta shqyrtuar rrethana  e çështjes është caktuar gjyqtari i Posaçëm Erjon Cela.

Në kohën e aksidentit Qani Xhafa ishte kandidat për deputet dhe në atë kohë dosja u hetua nga gjykata e rrethit. Por pasi Luciano Boçi la mandatin për të garuar për kryetar bashkie automatikisht Qani Xhafa u fut ne parlamenti dhe tashmë çështja ndaj tij do të rishikohet në GJKKO.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Ironizon Petro Gjikuria: Iu përgjigja ftesës së Ramës, lashë SHBA për të ndihmuar vendin tim! Mbështetja e Belerit, nder

Ironizon Petro Gjikuria: Iu përgjigja ftesës së Ramës, lashë SHBA për të ndihmuar vendin tim! Mbështetja e Belerit, nder