Bëri aksident pasi drejtonte makinën në gjendje të dehur, 'detyrim paraqitje' për analistin Roland Lami

Roland Lami

Analisti Roland Lami 2 ditë më parë u arrestua pasi duke drejtuar mjetin e tij në gjendje të dehur, dhe si pasojë ka humburi kontrollin dhe është përplasur me derën e një biznesi.

Ditën e sotme atij i është dhënë masa e arrestit 'detyrim paraqitje' nga Gjykata e Tiranës.

Roland Lami, 48 vjeç, është i njohur në botën e medias, pasi është pedagog, profesor i shkencave politike dhe analistë. Gjithashtu, ai  ka botuar me dhjetëra artikuj në revista shkencore brenda dhe jashtë vendit.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Vëllai i tij binjak po vuan në shtëpinë e Big Brother, vjen reagimi i parë i Romeo Veshajt...mesazh edhe për Borën?