Bëri dasmë pa distancim mes të ftuarve, gjobitet lokali në një fshat të Durrësit

Drejtoria e Policisë së Durrësit

Pronari i një lokali në Durrës është gjobitur me një milion lekë gjobë, pasi ka organizuar një dasmë në kundërshtim me aktin normativ kundër përhapjes së COVID-it.

Policia thekson se gjatë kontrolleve evidentoi në fshatin Shkallnur një lokal që kishte organizuar dasmë në kundërshtim me Aktin Normativ, duke mos respektuar distancën e sigurisë midis personave. Administratori me inicialet G. H. është gjobitur me një milionë lekë.

Policia e Durrësit apelon për të gjithë administratorët e subjekteve që ushtrojnë aktivitet, të respektojnë me rigorozitet protokollet e sigurisë dhe masat kufizuese, me qëllim parandalimin e përhapjes së Covid-19.


Lajmi kryesor:

Dasmë pa distancim dhe muzikë pas orës 20:00! Gjobiten disa lokale në Tiranë dhe Durrës


Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?×

Lajmi i fundit

John

Rep-pop/ Muzikë, sfida dhe kërcim! Çfarë kanë postuar Vip-at në Tik Tok? (video)