Berisha ‘harron’ bashkimin e PD: Opozitën e drejtoj me Metën

TIRANË- Bashkimi me demokratët që kanë qëndruar të distancuar nga lëvizja e tij, nuk është më në axhendën e Sali Berishës. Partnerin kryesor për të arritur të përmbushë sloganin “Më të hapur, më të fortë e më të bashkuar” ka gjetur Ilir Metën, me të cilin thotë se do të drejtojë frontin opozitar.

 “Jemi takuar disa herë me Ilir Metën, mirëprites kontributin e tij dhe LSI-së në opozitarizmin ndaj Edi Ramës. Do jetë një front me bashkëdrejtim”, tha Berisha.

E në këto kushte, për të, deputetët që e kundërshtojnë janë as më pak e as më shumë, veçse kopje e Lulzim Bashës.

“Alibasha është varianti biss i Lulzim Bashës në raportet me Edi Ramën. Veçse një gjë ka ndryshuar, që Lulzim Basha bënte ndonjë telefonatë me Ramën, këtyre të tjerëve i përgjigjet Taulant Balla”, shtoi ai.

Marrëdhënia mes Metës dhe Berishës dukej se ishte krisur kur presidenti në detyrë dekretoi nga Stambolli largimin nga detyra e ushtarakut të Bajram Begajt, që po atë ditë u zgjodh president. Megjithatë, më pas të dy përmes deklaratave u munduan të qartësojnë se do të jenë aleatë, duke u shfaqur përmes fotove në takime bashkë.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 25/06/2022 00:54

    Vetem ky i ka mbetur qe eshte i gatshem te bashkepunoje me te,por dhe kjo derisa keta macoke pleq te mbyllen ne te njejtin kafaz dhe pastaj do te rifillojne te cjerrin e te kafshojne njeri-tjetrin.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A ka politika frikë nga SPAK-u?×

Lajmi i fundit

E zuri korrenti në aksin Lezhë-Tiranë, ky është 43-vjeçari që humbi jetën (FOTO)

E zuri korrenti në aksin Lezhë-Tiranë, ky është 43-vjeçari që humbi jetën (FOTO)