Berisha: Janë ngritur impiante Bitcoini pranë HEC-ve private

Sali Berisha deklaroi se impiantet e prodhimit të Bitcoinit kanë ndikuar në tharjen e hidrocentraleve, pasi ato janë ngritur pranë HEC-ve private

“Impiantete e Bitcoinit të vendosur në afërsi të hidrocentraleve janë kuçedrat e energjisë elektrike. Ata që janë kapur ishin miniaturë në lidhje me ata që janë në afërsi të hidrocentraleve. Ata janë kryekëput të lidhur me qeverinë. Askush tjetër nuk mund ta kthej Shqipërinë në një vend të prodhimit të Bitcoinit përveç qeveritarëve. Ti mund të bësh biznesh për prodhimin e Bitcoinit, por duhet ta bësh në mënyrë legale, të regjistrohesh dhe të paguash energji. Nuk jam kundër Bitcoinit, por duhet të jetë çdo gjë legale. Do të prodhosh shko dhe regjistrohu”, tha Berisha.


Lajmi kryesor:

Berisha akuza qeverisë: Merr zarfe nga kompanitë e gazit dhe nuk bën asnjë përpjekje për gazifikimin e vendit, impiante Bitcoini janë ngritur pranë HEC-ve private


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Deti i Kuq/ Grupi Houthis sulmojnë një anije amerikane

Deti i Kuq/ Grupi Houthis sulmojnë një anije amerikane