Berisha: Në 2017 i kërkova Bashës të jepte dorëheqjen, por nuk e bëri! Në 2021 nuk i thash sepse e dija që nuk do e bënte

Ish-kreu i PD-së, Sali Berisha bëri me dije mbrëmjen e sotme se në vitin 2017 i kishte kërkuar Bashës të dorëhiqet, por Basha nuk e ndërmori një veprim të tillë. Berisha tha gjithashtu se nuk ja bëri një kërkesë të tillë edhe në vitin 2021 pasi e dinte që një gjë e tillë nuk do të ndodhte.

Ish-kreu i PD-së tha në televizionin e familjes së tij se Bashë u përpoq t'i jepte eksperiencën e tij, teksa thekson se pas humbjes së zgjedhjeve të fundit "ne tani s’kemi gojë për asgjë"

“Në 2017 i kërkova të jepte dorëheqjen por nuk e bëri. U fut në votim dhe fitoi. Në vitin 2021 nuk i thashë sepse nuk e jepte, isha i sigurt, por kërkova dhe u përpoqa t’i jap eksperiencën që kam patur unë në avokatinë e votës. A kishte bazë Lulzim Basha ta bënte këtë? Absolutisht kishte bazë dhe qëndrimi im ishte mbështetës për të. Pse e bëja unë këtë? Sepse nëse ne arrinim të vinim sanksione ndaj Edi Ramës për patronazhistët, për krimin, ne u thonim shqiptarëve që “ia dolëm”. Por ne tani s’kemi gojë për asgjë. Në vitin 2025 Edi Rama do i shumëzojë këto që bëri tani”, shprehet Berisha.


Lajmi kryesor:

Berisha: Bashës i kërkova të jepte dorëheqjen në 2017, por nuk e bëri! Ka tre arsye pse vijoj të jem anëtar i grupit parlamentar të PD! Të enjten takim me anëtarësinë e partisë në Tiranë


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?×

Lajmi i fundit

John

Lulzim Basha rreth 3 orë në takim me krerët e degëve të PD