Berisha: Nuk jam ulur ende në një tavolinë me Metën! Shpresoj që grupi parlamentar i PD të bashkohet në shtator

Berisha: Nuk jam ulur ende në një tavolinë me Metën! Shpresoj që grupi parlamentar i PD të bashkohet në shtator

1659694417_Screenshot2.jpg

Sali Berisha tha se nuk është ulur në një tavolinë me Ilir Metën për të koordinuar aksionin kundër qeverisë Rama por thotë me bindje se është opozitar i vërtetë. “Nuk jemi ulur, por opozitari i vërtetë e ka të drejtë që aferat e djegësave nuk mund ti falë kurrë dhe Meta është opozitar i vërtetë”, tha Berisha dhe garantoi se do të bashkëpunojë bashku me Metën dhe shoqërinë civile. 

“Nëse nuk bëjmë përgjegjës për vjedhjen e 420 milionë dhe lëvrimin e parave edhe pse janë në ndjekje. Armik i shqiptarëve, hajdut i tmerrshëm dhe tek djegësat je kapur me vjedhje në dorë e do të përgjigjesh para shqiptarëve, bllokoje sa të duash SKRAPIN e partisë", tha Berisha.

Sa i përket grupit parlamentar, Berisha tha se shpreson që të jenë të bashkuar në shtator duke i dhënë kështu një mesazh edhe deputetëve që nuk e mbështesin që të bëjnë opozitë të fortë së bashku.

“Jo, nuk po shihet asnjë mundësi për grupin e ri parlamentar. Shpresoj se grupi i ri parlamentar nis i bashkuar punën në shtator”, tha Berisha.


Lajmi kryesor:

Berisha: Pronari i skafit ishte Adhurim Kushi, punon në Britani! Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit në Himarë


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

Braçe në Kuvend: Në Greqi punëtorët po protestojnë për paratë e tyre e jo për Fredi Belerin! Duhet marrëveshje për pensionet e emigrantëve

Braçe në Kuvend: Në Greqi punëtorët po protestojnë për paratë e tyre e jo për Fredi Belerin! Duhet marrëveshje për pensionet e emigrantëve