Berisha: Pronari i skafit ishte Adhurim Kushi, punon në Britani! Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit në Himarë

Sali Berisha, drejtues i rithemelimit në Partinë Demokratike nuk hezitoi të vijonte akuzat drejt për tragjedinë në plazhin Potam të Himarës, ku Arjan Tase përplasi për vdekje 7-vjeçaren Jonada Avdia. Në konferencën për media tha skafi që po përdorte ish ishefi i komisariatit ishte në pronësi të Adhurim Kushit, i cili punon dhe blen mjete lundruese në Britani. Ndërsa për Arjan Tasen thotë se nuk plotësonte kushtet për rikthimin në detyrë, por kishte lidhje të forta me ministrin Bledi Çuçi dhe ministren Mirela Kumbaro. Ndër të tjera pretendon se janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit në Himarë.

“Të dhëna të tjera janë shumë tronditëse, ministri i Brendshëm, apo ministri i familjes siç e quajnë rëndon rezulton të jetë anëtari i një shoqate të mbushur me trafikantë dhe kontrabandistë për të cilën mediat kanë nxjerrë emrat dhe dhënë faktet. Skafi ishte me të gjitha ligjet i ndaluar të përdorej aty ku u ndodh. Skafisti ishte i palicencuar për përdorimin e skafit. Skafi ishte pronar i Adhurim Kushit, një nga çunat e Taulant Ballës në Londër, pra e kuptoni vetë origjinën e skafit. Adhurim Kushi punon akoma në Britani dhe blen skaf. Arjan Tase u rikthye në punë dhe është me origjinë nga Përmeti. U rikthye në detyrë nga dy ministrat, nga Bledi Veltari dhe ministrja Kumbaro. Arjan Tase nuk plotësonte asnjë kusht për rikthimin e tij në detyrë përveç lidhjeve të forta që kishte me të dy ministrat”, tha Sali Berisha.

Ashtu si Meta, konfirmoi aleancën me të duke thënë se bashkëpunimi i opozitës do të nisë nga shtatori brenda dhe jashtë  parlamentit. Ndër të tjera Berisha theksoi se nuk do të ketë grup të ri parlamentar por do të bashkohen të gjithë deputetët e opozitës duke i dhënë kështu një mesazh edhe deputetëve që nuk e mbështesin që të bëjnë opozitë të fortë së bashku. 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 12:40
Berisha: Nuk jam ulur ende në një tavolinë me Metën! Shpresoj që grupi parlamentar i PD të bashkohet në shtator

1659694417_Screenshot2.jpg

Sali Berisha tha se nuk është ulur në një tavolinë me Ilir Metën për të koordinuar aksionin kundër qeverisë Rama por thotë me bindje se është opozitar i vërtetë. “Nuk jemi ulur, por opozitari i vërtetë e ka të drejtë që aferat e djegësave nuk mund ti falë kurrë dhe Meta është opozitar i vërtetë”, tha Berisha dhe garantoi se do të bashkëpunojë bashku me Metën dhe shoqërinë civile. 

“Nëse nuk bëjmë përgjegjës për vjedhjen e 420 milionë dhe lëvrimin e parave edhe pse janë në ndjekje. Armik i shqiptarëve, hajdut i tmerrshëm dhe tek djegësat je kapur me vjedhje në dorë e do të përgjigjesh para shqiptarëve, bllokoje sa të duash SKRAPIN e partisë", tha Berisha.

Sa i përket grupit parlamentar, Berisha tha se shpreson që të jenë të bashkuar në shtator duke i dhënë kështu një mesazh edhe deputetëve që nuk e mbështesin që të bëjnë opozitë të fortë së bashku.

“Jo, nuk po shihet asnjë mundësi për grupin e ri parlamentar. Shpresoj se grupi i ri parlamentar nis i bashkuar punën në shtator”, tha Berisha.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Bobo: 05/08/2022 23:01

  Do bashkohet muti me kaken ne shtator do na qelbin fare.

  Përgjigju
 • joana: 05/08/2022 19:42

  po shko o sali te dy hajduta qe doni ti beni keq vendit jeni

  Përgjigju
 • mira: 05/08/2022 19:41

  i ka lezet dy krimineleve te behen bashke

  Përgjigju
 • redi: 05/08/2022 18:22

  Iku nje engjell dhe nuk kthehet ma .Dhimbja e pa matur oer familjaret dhe politika avazin 31 vjecar .Prindit te vogelushes 7 vjecare i ka ik shpirti dhe nuk i rreh fare tek llogjet e politikes.Te ipet drejtesi thone per krimin qe u krye . Nuk brsoj se donte ta briste vogelushen por rregullat e detit duhen zbatuar me perpikmeri

  Përgjigju
 • Ardit: 05/08/2022 17:20

  Behuni bashke behuni se per te fituar keni nje kar ne bythe e keni te sigurt

  Përgjigju
 • Berti: 05/08/2022 17:19

  Behuni bashke nje non grada dhe tjetri spiun i shtetit

  Përgjigju
 • Klidjan: 05/08/2022 15:57

  Mos !!! Dhe bashkimin e spiunit me hajdutin na duhet dhe ateher u flliwem akoma me shum si vend !

  Përgjigju
 • Blerim: 05/08/2022 15:56

  Vazhdo merru me te tilla idjotsira ti, se nese permendim Gerdecin tend se dim ca duhet themi qe u zhduken shum prova qe mos t haje burg ti me zagaret e tu

  Përgjigju
 • Gloria: 05/08/2022 15:55

  O sali po akoma do vazhdosh te perdoresh keto fatkeqesi per te kthy vemendjen nga ty aa?! Shum turp

  Përgjigju
 • xxx: 05/08/2022 14:52

  Ik o sali mashtruesi vodhet firmat piramidale cove avjone dhe ushtri ne 97 per te nenshtruar popullin e vlores hodhe ne ere gerdecin ku u vrane 26 njerez dhe femije vrave ne 21 janar 4 persona dhe nuk te ka hyre gjemb ne kembe

  Përgjigju
 • KASAP Rexhep Bule Leka [ kepi ~]]: 05/08/2022 14:50

  O si ska njeri që ti shkërdhej ça i ma pragu derës kti qeni bastard Salmutit malok. Po ky qen ska lon krim pa bo e vjedhje pa fund e ky vazhdon e bredh i lir. Po ska faj kur ka gjet dele popull le të bëj karkadhia qeni bastard.

  Përgjigju
 • Delinquenti: 05/08/2022 14:07

  O Sali plaku po si ore nuk doli njeri te ti thote ne sy te gjitha zullumet qe ke bo nga vit 90 deri sot. Nigjova per telekamerat qe jane fshire apo nuk ka filmime, POR TE KUJTOJ PER TELEKAMERAT QE TI I FSHIVE NE MES TE TIRONES ME KATER TE VRARE DHE JO SEKONDA SIC NDODHI NE JUG POR FILMIME ME ORE KE FSHIRE MBI 8 ORE FILMIME KE FSHIRE DHE AJO DREJTESIA JOTE NUK BONI NJI HAP PER TE GJET GJURMET TUJA MER PLERE. Po mir ben qe ben ham ham se keshtu i thu atyne ustallarve hajdeni ketu jam POR MOS HARRO O BIRISH SE USTALLARET NUK JAN ME USTALLARET TUJ JAN NGA PERTEJ OQEANIT DHE ATO NUK TA PERTOJNE SI TY DHE SKUTHIT TJETER METAJ RRUG TE MBARE PACIT .........

  Përgjigju
 • UKU MOMLIT: 05/08/2022 12:54

  Sa mire i di keto pune ky i shpifuri saliviçidoli, sikur ti kete bere me doren e mendjen e tij. Ka te drejte se postet shteterore i kane dhene mundesine te kete ne shtepine e tij edhe kartoteken e krimit,te vrasjeve,te kontrabandes,krahas ish kartotekes sekrete te ish Sigurimit. Çfare monstër e pushtit politik. Ja ka marre esadtoptanit,ahmetzogut,enverhoxhes,ramizalis dhe konkuron me kryerilindasin ne menyren "më dinjitoze". Largohu kërmë prehistorike. Mbyllu ne shpellen e viçidolit.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Vizita e Presidentit Begaj në Kosovë, si i vlerësoni mesazhet dhe takimet që zhvilloi?×

Lajmi i fundit

'Djali i ditëlindjes', Rita Ora dedikim të ëmbël për bashkëshortin e saj

'Djali i ditëlindjes', Rita Ora dedikim të ëmbël për bashkëshortin e saj