Berisha: Serbia po armatoset se po përgatitet për gjenocide të reja, por do të marrë përgjigjen që meriton

 

Ish kryeministri Sali Berisha u pyet përse ka rizbuluar cështjen e masakrës së Srebrenicës pasi mund të nxisë trazira në Ballkanin Perëndimor. Berisha u përgjigj duke thënë se Serbia po armatoset për gjenocide të reja.

"Serbia po armatoset se po përgatitet për gjenocide të reja. Ne nuk përulemi. Nëse do të ndërmarrë aventura, do të marrë përgjigjen që meriton. Nënshtrimi është inkurajimi i revanshit të tij dhe Putinit në Ballkan", tha Berisha.


Lajmi kryesor:

Pse u kujtua pas 27 vitesh për një Rezolutë për Srebrenicën, kur ka qenë edhe 8 vite në pushtet? Berisha asnjë përgjigje: Ne e dënojmë gjenocidin


A.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Debati në PD, a duhet të kenë kandidatë në 61 bashki më 14 maj?×

Lajmi i fundit

Zbardhen emrat e 7 kandidatëve për bashkitë e Gjirokastrës, rikandidojnë 5 prej kryetarëve aktualë

Zbardhen emrat e 7 kandidatëve për bashkitë e Gjirokastrës, rikandidojnë 5 prej kryetarëve aktualë