Berisha sulmon sërish ambasadorët: Alastair King Smith mashtroi qeverinë britanike, kam fakte! Marrëdhëniet me PL? Të përsosura

 

Ish kryeministri Sali Berisha ka komentuar edhe sot shpalljen e tij Non Grata-ve, ku ka sulmuar ambasadorët e SHBA dhe të Britanisë së Madhe në Tiranë.

Sipas tij, SHBA nuk ka asnjë fakt që vërteton shpalljen e tij ‘Non Grata’ ndërsa ambasadori britanik, Alastar King Smith ka mashtruar qeverinë e tij.

“Nëse Kim, kalonte nga një takim në një tjetër duke u thënë bashkëbiseduesve: fakte kemi po s’i themi… Dhe Escobar erdhi te Sokol Balla dhe tha kemi fakte... Tani u faktua 100% se ata nuk kanë as një fakt. U vërtetua ajo që kam thënë që ditën e parë në një letër që i kam shkruar Blinken. Është thjesht një lobim i Ramës dhe Soros.

Alastar King Smith ka mashtruar qeverinë e tij mbi bazën e korrupsionit, por fatmirësisht Britania është transparente. Autoritetet britanike s’pranojnë të thonë “fakte kemi po s’i themi”, kanë kanal zyrtar, pra ligjor. Unë i kam gjetur dhe do ua bëj shqiptarëve, të gjitha publike. Dhe shqiptarët do shohin se çfarë dezinformimi të ulët ka bërë ambasadori britanik qeverisë së tij. Atë çfarë ka mashtruar Alastar King, turpëron çdo qenie njerëzore. Unë po bëj një betejë, që nuk ndihem jo komod, se në fund të fundit, mu krijua motivi për të mbrojtur vendin tim.”- tha Berisha.

I pyetur për marrëdhëniet me Partinë e Lirisë, Berisha u shpreh se vijon një bashkëpunim i përsosur

“Marrëdhëniet me PL kanë qenë transparente. Kandidatët po garojnë në disa bashki, Meta ka pranuar primaret dhe unë jam shumë falënderues për këtë. Vazhdon bashkëpunimi i përsosur, pa asnjë lloj problemi me PL.”- tha Berisha.


Lajmi kryesor:

Protesta 6 dhjetorit, Berisha: Cila është e keqja e tubimeve? Evropianët i qëllojnë politikanët me vezë e miell kur ka samite


G.MO/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Braçe reagon për të shtënat ndaj Top Channel: Sulmi më i egër ndaj një media, të zbardhet ngjarja

Braçe reagon për të shtënat ndaj Top Channel: Sulmi më i egër ndaj një media, të zbardhet ngjarja