Berisha: Misioni ynë, të hedhim poshtë sloganet e atyre që vjedhin natën e ditën thërrasin 'Rroftë Amerika'

 

Në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PD, Sali Berisha foli për misionin e Rithemelimit për të hedhur poshtë ata që vjedhin natën dhe ditën bëjnë thirrje pro amerikane.

Ne si drejtues çdo ditë duhet të themi pse e rithemeluan PD-në? Duhet të qëndrojmë në misionin tonë. Shkurtimi i jetës së qeverisë së Edi Ramës.

Kjo ndodh atëherë kur të bindim shqiptarët se Shqipëria bëhet vetëm me shqiptarët. Ky mision është në lartësinë e tij kur të bindim çdo shqiptar se destinacioni ynë nuk është as Beogradi dhe as Stambolli por vetëm Brukseli. Ky mision përmbushet kur të hedhim poshtë me përçmim të gjithë insinuatat, slloganet e atyre të cilët vjedhin natën e ditën thërrasin: Rroftë Amerika! Plaçkisin natën e ditën thonë: Rroftë Amerika!

Nuk duhet të kemi asnjë kompleks. Shqipërinë e bëjnë shqiptarët. Asnjë komb nuk ka ecur dhe nuk është zhvilluar nëse nuk ka mbrojtur interesin kombëtar! Ky është qëndrimi më anti-amerikan. Amerika është vendi i vlerave të lirisë, ndaj s’duam të kemi asnjë kompleks”, tha Berisha.


Lajmi kryesor:

Rithemelimi zgjedh anëtarët e Kryesisë së PD-së, Këlliçi më i votuari, rikthehet Topalli, fiton edhe Zhupa! Kush janë njerëzit e Berishës që mbetën jashtë


A.M./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan