Berlusconi: Mafia, pica dhe Milani
ikonat e Italisë, do e ringrejë sërish

Berlusconi: Mafia, pica dhe Milani<br />ikonat e Italisë, do e ringrejë sërish
Presidenti i ekipit të Milanit, Silvio Berlusconi shprehet se kuqezinjtë kanë rreth 350 milionë tifozë në botë, ndërsa përveç mafies dhe picave, Milani është ikona e tretë e Italisë.  “Gjatë 30 viteve kam arritur shumë suksese me Milanin që është shndërruar edhe në imazhin e Italisë.

Dikur në një vend të Lindjes më thanë se tre imazhet që përfaqësojnë Italinë në botë janë Mafia, Pizza dhe Sofia Loren, ndërsa sot thonë Mafia, Pizza dhe Milani. Shpresoj të gjej një financues që mund ta çojë përpara Milanin me investime të reja. Në të kuadër do të vazhdoj të jem president dhe do të ndërtoj një Milan të gjithin italian” ka shtuar ai.d.b/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve