'Ambicia jonë, Shqipëria në BE', prezantohet ambasadori i ri Luigi Soreca (VIDEO)

Luigi Soreca

Me anë të një video-mesazhi në faqen zyrtare të Bashkimit Europian në Shqipëri është prezantuar ambasadori i sapoemëruar i BE-së, Luigi Soreca.

Unë jam Luigi Soreca dhe jam Ambasadori i sapoemëruar i Bashkimit Evropian në Shqipëri. Besimi i këtij posti në këtë moment jetik për Shqipërinë është privilegj dhe nder i madh për mua. Mirëpres bashkëpunimin me të gjithë ju, për arritjen e ambicies sonë të përbashkët për ta sjellë Shqipërinë në familjen e BE-së. Faleminderit!

Luigi Soreca, ambasadori i BE

/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rënia e rasteve me Covid-19 dhe vaksinimi, a duhet të hiqet ora policore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Minatori u asfiksua nga rrjedhja e gazit në Bulqizë, QSUT: Është shtruar në Reanimacion