Betohen 2 deputetët e rinj të Kuvendit, Petrit Doda dhe Oriela Nebiaj

TIRANË- Zyrtarisht, në Kuvendin e Shqipërisë janë ulur 2 deputetët e rinj të Kuvendit të Shqipërisë. Ato janë Orjela Nebijaj dhe Petrit Doda.

Nebijaj dhe Doda bënë betimin në seancën e sotme parlamentare.

"Nën drejtimin e Kryetares së Kuvendit, znj. Lindita Nikolla, sot u zhvillua mbledhja e Këshillit për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin. Mbledhja shqyrtoi vendimin nr. 211, datë 01.12.2022, të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve “Për dhënien e mandatit të deputetit të Kuvendit kandidatit të listës shumemërore të Koalicionit “ Partisë Demokratike – Aleanca për Ndryshim” , qarku Tiranë, z. Petrit Dine Doda, si edhe vendimin nr. 212, datë 01.12.2022, të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve “Për dhënien e mandatit të deputetit të Kuvendit kandidatit të listës shumemërore të Koalicionit “Partisë Demokratike – Aleanca për Ndryshim”, qarku Tiranë, znj.Orjela Luftar Nebijaj. Z. Petrit Doda dhe znj. Orjola Nebijaj kanë fituar mandatin e deputetit dhe, në mbështetje të nenit 4 të Rregullores së Kuvendit, në mbledhje u vendos të ftohen në seancën e sotme plenare për të bërë betimin, si kusht për të filluar ushtrimin e mandatit të deputetit", thuhet në njoftimin e Kuvendit, në përfundim të mbledhjes së Këshillit për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin. 

Doda dhe Nebijaj përfituan mandatin pas dorëheqjes së Alfred Rushajt dhe Grida Dumës, ndërsa në zgjedhjet e përgjithshme të 25 prill 2021, morën respektivisht 5987 dhe 5606 vota personale.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:38
FOTO/ Si u prit Ori Nebiaj në Kuvend, s’mungojnë puthje-përqafimet

 

Oriela Nebiaj është pritur shumë mirë në Kuvend. Ajo u betua në Kuvend, e ndërsa deputetët e tjerë të opozitës e kanë përshëndetur ku nuk kanë munguar puthje përqafime.

B.K./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Të shtënat me armë te Top Channel, Report Tv siguron foton e mjetit të djegur të autorëve! Brenda kishte kallashin

Të shtënat me armë te Top Channel, Report Tv siguron foton e mjetit të djegur të autorëve! Brenda kishte kallashin