Biden bisedë me aleatët: Të mbështesim Ukrainën! Rusia duhet të paguajë për veprimet e saj

Biden bisedë me aleatët: Të mbështesim Ukrainën! Rusia duhet të paguajë për veprimet e saj

1649804871_joebiden.jpg

"Mbështetje e vazhdueshme për Ukrainën" dhe "përpjekje për ta bërë Rusinë të paguajë për veprimet e saj". Këto janë çështjet për të cilat diskutuan sot Presidenti i SHBA, Joe Biden dhe aleatët përmes një video-telefonate. Shtëpia e Bardhë njoftoi se udhëheqësit u pajtuan që një armëpushim duhet të arrihet sa më shpejt që të jetë e mundur për t'i dhënë fund vuajtjeve të popullatës civile. Së fundi, ata shprehën nevojën për intensifikimin e presionit sanksionues ndaj Moskës, si dhe ripërsëritën angazhimin për të diversifikuar burimet e energjisë me synimin për të reduktuar varësinë nga gazi rus.


Lajmi kryesor:

Biden thirrje aleatëve: Sanksione të reja dhe izolim të Rusisë! Moska propozon armëpushim në fabrikën e çelikut! Bombardohet një spital afër Mariupolit, 300 njerëz nën rrënoja


  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Pamjet në Zelandën e Re mahnitin botën, spektakël dritash në qiej

FOTO/ Pamjet në Zelandën e Re mahnitin botën, spektakël dritash në qiej