Më 13 dhjetor do të ketë një konferencë ndërkombëtare për Ukrainën

Më 13 dhjetor do të ketë një konferencë ndërkombëtare për Ukrainën

1669927657_biden.PNG

Më 13 dhjetor të organizohet një konferencë për të mbështetur Ukrainën. Sipas deklaratës së përbashkët të Joe Biden dhe Emmanuel Macron pas takimit të tyre në zyrën Ovale, Konferenca ndërkombëtare do të mbahet në në Paris.  Ata thane se konferenca  është një nga objektivat e përpjekjeve për t'i dhënë fund konfliktit të Ukrainës

Presidentin francez, Emmanuel Macron, i ishte bashkuar konferencës së Joe Biden në Shtëpinë e Bardhë për bisedimet e mëtejshme për luftën dhe caktimin e datës së kësaj konference. 


Lajmi kryesor:

Lufta/ Macron- Biden: Të gatshëm të flasim me Putin! Konferencë ndërkombëtare më 13 dhjetor në Paris


S.S/K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares×

Lajmi i fundit

Tahiri në SPAK, gazetarja Keti Banushi: Ka hetim pasuror ndaj tij! Janë pyetur biznesmenë dhe sekuestruar disa telefona

Tahiri në SPAK, gazetarja Keti Banushi: Ka hetim pasuror ndaj tij! Janë pyetur biznesmenë dhe sekuestruar disa telefona