Biden: Nuk do ta braktisim Ukrainën

Biden: Nuk do ta braktisim Ukrainën

1695137510_joe.jpg

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, deklaroi se ata nuk do të ndalojnë së mbështeturi Ukrainën kundër brutalitetit të Rusisë.

Ai tha se Kievi duhet të mbështetet tek SHBA-ja.

"Nuk ka asnjë mënyrë që ne të ndalojmë së ndihmuari Ukrainën kundër brutalitetit të Rusisë. Unë dua t'i them Kievit dhe aleatëve tanë evropianë se mund të mbështeteni tek ne. Ne nuk do ta braktisim Ukrainën”, tha Biden duke komentuar ligjin që shmangte mbylljen, por që parashikon një shkurtim të ndihmës për Kievin. 


Lajmi kryesor:

Lufta/ Medvedev: Instruktorët britanikë dhe fabrikat gjermane objektiva ligjore! Inteligjenca Britanike: Moska rrit shpenzimet ushtarake, përgatitet për një luftë të gjatë


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si i gjen shqiptarët 111- vjetori i shpalljes së pavarësisë?×

Lajmi i fundit

Selita turistike në Mirditë, perlë natyrore, por pa rrugë! Kryebashkiaku-vendasve: Kthehuni, investoni në vendlindje

Selita turistike në Mirditë, perlë natyrore, por pa rrugë! Kryebashkiaku-vendasve: Kthehuni, investoni në vendlindje