Bilanci i COVID në Kosovë/ Asnjë viktimë dhe 5 të infektuar në 24 orët e fundit

Bilanci i COVID në Kosovë/ Asnjë viktimë dhe 5 të infektuar në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në Kosovë, janë regjistruar 5 raste të reja me koronavirus, nga 1,115 testime të kryera. Fatmirësisht, gjatë 24 orëve të fundit nuk është regjistruar asnjë viktimë nga koronavirusi.

Sakaq, raportohet se janë shëruar 14 qytetarë, ndërsa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 157, 360 të shëruar që prej fillimit të pandemisë.

Në total numri i rasteve aktive mësohet se është 430.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Anthony Joshua v Jermaine Franklin: Britaniku rikthehet në rrugët e fitoreve me fitore unanime të pikëve

Anthony Joshua v Jermaine Franklin: Britaniku rikthehet në rrugët e fitoreve me fitore unanime të pikëve