Biletat me detyrim për kombëtaren, Braçe godet FSHF-në: Për ata 'futbolli s’është për hallexhinj'

TIRANE-Zv/kryeministri Erion Braçe ka reaguar pas formulës së FSHF-së për tifozët, që duan të shohin kombëtaren përballë Francës të blejnë biletat edhe për përballjen me Andorrën.

Duke ironizuar FSHF-në për detyrimin që u bëjnë tifozëve, Braçe u thotë se futbolli për ata (drejtuesit e FSHF-së) s’është për hallexhinj.

A i bletë biletat për Francës? “Me të futme” apo si? Mos harroni, për ata “futbolli s’është për hallexhinj”!,”-shkruan Braçe.

Takimi Shqipëri-Francë luhet më datë 17 nëntor në stadiumin “Arena Kombëtare”, i cili do të inaugurohet në këtë sfidë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Populli: 03/11/2019 15:52

    O Brace mos shoko kafenete qe nuk leshojne kuponin tatimor por arresto Duken dhe Dervishin qe nen pretekstin e morembajtjes dhe emrit duan te shesin stadiumin e e ri qe edhe emri Arena Kombetsre jua vret veshin. Kaq ta bejne dhembin kusaret Duka dhe Dervishi stadiumi nuk eshte prone e tyre. Urgjent te krijohet shoqata per mbrojtjen e stadiumit si ajo per mbrojtjen e teatrit.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

U asfiksuan nga gazi në banesë një ditë më parë, gjenden dy persona të pajetë në Kavajë