Bill Gates do të investojë miliarda dollarë për të gjetur vaksinën e COVID-19

Bill Gates

1585757496_billgates1.jpg

Bashkëthemeluesi i Microsoft,  Bill Gates tha që fondacioni i tij do të investojë miliarda për të financuar fabrika që do të zhvillojnë një vaksinë për të ndaluar COVID-19.

Kjo vjen pasi prova e dytë për vaksinën e koronavirusit nga “Inovio Pharmaceuticals”, i mbështetur nga fondacioni Gates, fillon testimin te njerëzit.

"Fondacioni ynë është duke u përpjekur të jetë sa më i dobishëm në një mënyrë shumë konstruktive të jetë e mundur. Dhe kjo është arsyeja pse unë kam biseduar me kreun e kompanive farmaceutike. Ne kemi biseduar me shumë agjenci, duke përfshirë CDC dhe NIH në lidhje me vaksinat dhe ilaçet", tha Gates.


Lajmi kryesor:

Itali, bie numri i infektimeve dhe pacientëve në terapi intensive! 604 të vdekur në 24 orë! Rekord viktimash në SHBA (VIDEO)


E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A keni besim se sistemi zgjedhor do të ndryshojë për zgjedhjet e ardhshme parlamentare?×

Lajmi i fundit

John

Akuza e fortë e Metës: Euralius dhe Opdat punojnë për Ramën! I kam dërguar shumë letra Yuri Kim, '0' përgjigje! Nga nesër do shihni tjetër president