Bisedimet Ukrainë-Rusi zhvillohen të hënën

Bisedimet Ukrainë-Rusi zhvillohen të hënën

Zëvendësministri i Brendshëm i Ukrainës, Evgeny Yenin thotë se bisedimet mes delegacioneve ruse dhe ukrainase do të zhvillohen të hënën në mëngjes me orën lokale.

Zyra e Presidentit Volodymyr Zelensky tha se presidenti i Bjellorusisë, Aleksander Lukashenko e telefonoi presidentin ukrainas të dielën.

“Politikanët kanë rënë dakord që delegacioni ukrainas do të takohet me delegacionin rus pa parakushte në kufirin ukrainas-bjellorusi, pranë lumit Pripyat”, tha zyra e tij.

“Aleksander Lukashenko ka marrë përgjegjësinë për të siguruar që të gjithë avionët, helikopterët dhe raketat e stacionuara në territorin Bjellorusi do të qëndrojnë në terren gjatë udhëtimit, takimit dhe kthimit të delegacionit ukrainas”, tha ai


Lajmi kryesor:

Dita e 4 e luftës, parashikohen bisedime, pritet takim Kiev Moskë por luftimet nuk ndalen ne terren! Putin alarmon botën: Në gatishmëri forcat bërthamore! Ja cfarë ndodhi në Kiev


  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Lufta në Ukrainë, SHBA po përgatit një dërgesë të re armësh për 1.1 miliardë dollarë

Lufta në Ukrainë, SHBA po përgatit një dërgesë të re armësh për 1.1 miliardë dollarë