Bishtaja me patate nga zonja Albana

Bishtaja me patate

Përbërësit:

 • 1 kg bishtaja
 • 1 qepë mesatare
 • 2 thelpinj hudhër
 • 3 patate
 • 250 ml salcë domate
 • 2 gota ujë
 • Vaj ulliri
 • Majdanoz
 • Kripë, piper i zi
 • Spec i kuq pluhur

Përgatitja:

Në vaj kaurdisim fillimisht qepën me hudhrat, shtojmë patatet e prera në kubikë me pak kripë, më pas shtojmë bishtajat. Vazhdojmë kaurdisjen duke shtuar më pas salcën dhe ujin. E lëmë gjellën të gatuhet duke shtuar gjysmën e erëzave. Në fund rregullojmë shijen dhe e servirim të ngrohtë, sipas dëshirës me pak kos.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Aksident në Bulqizë, 19-vjeçari me motor humb kontrollin dhe del nga rruga! Niset për mjekim drejt Traumës

Aksident në Bulqizë, 19-vjeçari me motor humb kontrollin dhe del nga rruga! Niset për mjekim drejt Traumës