BKH mbyll fazën e katërt për përzgjedhjen e 60 hetuesve të FBI-së Shqiptare!

TIRANË- Byroja Kombëtare e Hetimit ka përmbyllur fazën e katër për 103 kandidatëve që konsistonte në shkrimin e një eseje. Pas kësaj faze, kandidatët do t'i nënshtrohen intervistës, poligrafit (makina e së vërtetës) dhe më pas vettingut, vlerësimit të kontrollit të pasurisë së tyre, si edhe të familjet.

Rezultatet e makinës së vërtetës do t'i komunikohen një e nga një kandidatëve. Megjithatë, kush nuk kalon Vettingun, edhe pse ka kaluar testin në makinën e së vërtetës, do të skualifikohet. Nga 103 kandidatë do të zgjidhej  60 që do të bëhen pjesë e FBI-së Shqiptare.

Zgjedhja e 60 hetuesve të Byrosë Kombëtare të Hetimit do t'i hapë rrugë përzgjedhjes së zv.drejtuesit të këtij Institucioni, kjo sepse sipas ligjit, zëvendësi do të zgjidhet mes tyre.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Përvjetori i pavarësisë dhe çlirimit, a është bërë Shqipëria ajo që ëndërruan heronjtë tanë?

Komento

Komente

 • Nasi: 27/10/2020 12:21

  Ne akademine e SIGURISE do hyjne apo bkh.... Ki besim tek keta se do hetojne apo do vrapojne

  Përgjigju
 • Polic: 27/10/2020 11:26

  Mashtruesa. Keni zgjedhur ke ju deshi qefi

  Përgjigju
  • Alfons: 27/10/2020 13:07

   Ha ha,kane kaluar lindita nushin ,nje nedertale nga nje fshat i lushnjes,shoqe me aida hajnaj e projektuar per zv drejtore te bkh,e vetmja aftesi qe ka lindita eshte sevilizmi dhe spiunlliku.

 • Usa forever: 27/10/2020 11:08

  Dmth tani eshte qyl nga 103 veta neper 3 faza te tjera do kalojne 60 veta ??!! Proces shum i dobet , pa rregulla te para percaktuara ,pa norma ,pa plan ec te dali ku te dali 300 veta skualifikohen ne test fizik pse ??? Konkuruan per atlet ,boksier sportist apo per hetues ??? Perse i jepet kaq peshe fizikut ,dhe jo kualifikimit eksperiences , si do shkoj procesi tani llogjikisht i bie te ngelen 20 veta nga keta 103 qe plotesojne kushtet

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Zbardhen emrat e autorëve të vrasjes në Shkodër! Lidhja me vrasësin e efektivit të RENEA-s Arben Ujka dhe me Ibrahim Licin