Bledi Çuçi mbledh për herë të parë grupin, çfarë diskutuan deputetët e PS! Asnjë vendim për përjashtimin e Ahmetajt

TIRANË- Beldi Çuçi mblodhi për herë të parë Grupin Parlamentar të Partisë Socialiste. Në fokus të diskutimit mes deputetëve socialistë kanë qenë shqetësimit e konstatuara prej tyre në terren dhe zonat ku ata janë të deleguar.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se disa prej deputetëve kanë ngritur si  problem çështjen e Kadastrës, investime në infrastruktura në disa zona si dhe çështja e pensioneve që është shumë e ulët.

Ndërkohë çështja e Arben Ahmetajt, i cili është në arrati për çështjen e inceneratorëve, nuk është diskutuar. Në këtë mbledhje nuk është marrë asnjë vendim politik për Ahmetajt, pra për përjashtimin e tij nga grupi parlamentar i Partisë Socialiste. Sipas deputetëve, Ahmetaj ende nuk është dënuar, kështu që ai do të zëvendësohet kur t’i hiqet mandati i deputetit.

Ndërkohë, në mbledhje nuk është diskutuar as për reformën Zgjedhore apo avokatin e popullit për të cilën PS ka thënë me herët se duhet zgjidhur me urgjencë. Nga ana tjetër demokratët janë sërish të ndarë për këtë çështje, Gazment Bardhi ka dërguar një letër Lindita Nikollës, ku e cilëson veten si kreun e grupit të PD, dhe i kërkon nisjen e procedurave për zgjedhjen e avokatit të popullit.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • sapa: 18/09/2023 16:44

  Hajdutet e ruajne njeri tjetrin!

  Përgjigju
 • hrmes: 18/09/2023 12:29

  Kjo eshte e pa spjegushme dhe eshte turp nje plere e tille jo vetem qe nuk e kane kapur por e mbajne akoma ne parti.

  Përgjigju
  • Loni: 18/09/2023 13:02

   Po si ai eshte komplet partia bashk me Kryetarin

 • Era: 18/09/2023 12:16

  Dmth, fakti qe deputeti dhe ish zv.kryeminister+minister i fshihet ndjekjes penale dhe me nje urdher arresti aktiv nderkombetar nuk e shqeteson grupin e organizuar te deputeteve te organizates mafioze te Rames.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Luajnë kundër kampionëve në Korçë, Ivan Gvozdenovic: Skënderbeu kërkon fitoren

Luajnë kundër kampionëve në Korçë, Ivan Gvozdenovic: Skënderbeu kërkon fitoren