Bledi Mane për Qetsorin: Kam qenë në të njëjtin burg me të! Ai qëndronte në bodrum me hajdutët e pusetave

Bledi Mane për Qetsorin: Kam qenë në të njëjtin burg me të! Ai qëndronte në bodrum me hajdutët e pusetave

Bledi Mane, Qetsor Ferunaj

Gjatë qëndrimit të tij në “Big Brother VIP”, gazetari Bledi Mane ka folur shpesh për 3 eksperiencat e tij me burgun. Ai ka qenë tre herë i arrestuar, por ai e tregonte këtë me krenari duke e nxjerrë në pah në çdo moment kritik të qëndrimit të tij në shtëpinë e famshme Big Brother VIP Albania. Lidhur me këtë pjesë, Bledi Mane së fundmi ka postuar në rrjetet e tij sociale lidhur me banorin, Qetsor Ferunaj duke treguar se ka qenë në të njëjtin burg me këtë të fundit. 

“Me Qetsorin kam qenë në burg, por me një ndryshim të vogël. Unë shërbeja të biblioteka e burgut lart në kat të tretë, ndërsa Qetsori qëndronte gjatë gjithë kohës poshtë të gjirizet, te bodrumi aty ku zakonisht izolohen xhepistët dhe hajdutët e pusetave”, janë fjalët e Bledi Manes.

Sipas mediave në janar të vitit 2012, Qetsori u akuzua nga Policia me akuzën e vjedhjes dhe u la i lirë pak ditë më vonë. Qetsori u akuzua për vjedhjen e disa tubave prej hekuri në pronësi të Ndërmarrjes së Ujësjellësit. Sipas akuzës, Qetsor Ferunaj kishte marrë tre punëtorë për të nxjerrë tubacionet, që kishin shërbyer para viteve 1990 për vaditjen e agrumeve në zonën e Orikumit.

 

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • dorjan: 21/03/2023 18:32

  Qetsori eshe VIP hajduti...

  Përgjigju
 • Njoni: 21/03/2023 14:26

  Gallat shqiperie. Po se vjedhe quhet ajo . Ashtu si ky paqesori Ose qetesori ose qetesohuni Ka gjithandej në shqiperi. Pse ka njerre disa tuba me puntor dhe jo naten në mes te dites quhesh hajdut?atje kam marr milona euro e Nuk kan bo burg e nuk quhen hajdut. Flet ky kerka prej korce vec mish krrici gomori ka hong. Lene kete te loz në big brother se shtyjn njerzit kohen.

  Përgjigju
  • Bobe: 21/03/2023 16:10

   Se mos është i vetmi ky tër shqiptarët i shkulën atu ku kishin mundësi,po than hajd ti hapim çështje këtij ti marim ndonjë lekë

 • Gudi: 21/03/2023 13:39

  Ka qene vet i dyt qetsori, me Zagoll Kabellon nga Tragjasi

  Përgjigju
 • Turi: 21/03/2023 13:29

  Ky homua bledi e mban veten per gangster burgu ? Ai legeni ka frike nga hija e tij kokrra e pedos

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Riorganizimi i PD, kur duhet të mbahen zgjedhjet per kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Zelensky uron ushtarët ukrainas: Përparim i mirë drejt Bakhmutit

Zelensky uron ushtarët ukrainas: Përparim i mirë drejt Bakhmutit