Blinken: Do të vazhdojmë të mbështesim Ukrainën

Blinken: Do të vazhdojmë të mbështesim Ukrainën

1665245898_dd.jpg

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken thotë se do të vijojnë të mbështesin Ukrainën pas sulmeve të tmerrshme të Rusisë.

"Sapo fola me ministrin Kuleba për të përsëritur mbështetjen amerikane për Ukrainën pas sulmeve të tmerrshme të Kremlinit këtë mëngjes. Ne do të vazhdojmë të ofrojmë ndihmë ekonomike, humanitare dhe sigurie në mënyrë që Ukraina të mund të mbrohet dhe të kujdeset për popullin e saj". Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken e ka postuar në Tëitter .


Lajmi kryesor:

Mblidhet OKB për aneksimet ruse, Kievi: Rusia do të na kthejë në kohën e Hitlerit! Hakmarrja e Putin për urën e Krimesë, 84 raketa godasin Ukrainën (VIDEO)


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Humbi vendin e parë, Bayern Munich shkarkon trajnerin Nagelsmann! Bavarezët gjejnë zëvendësuesin

Humbi vendin e parë, Bayern Munich shkarkon trajnerin Nagelsmann! Bavarezët gjejnë zëvendësuesin