Kapet rreth 100 kg kokainë në një konteiner bananesh në Tiranë, 2 të ndaluar! Droga nga Ekuadori, u la në portin e Durrësit prej 3 ditësh

TIRANË- Një sasi prej rreth 100 kg kokaine është kapur ditën e sotme në Tiranë. Report Tv mëson se kjo sasi kokaine ka qëndruar në portin e Durrësit në një kontenier me banane prej gati tre ditësh dhe ka qenë nën vëzhgimin e policisë përgjatë gjithë kësaj kohe.

Uniformat blu në bashkëpunim me agjentë të SPAK kanë ndjekur të gjithë itinerarin e drogës, ku nga porti i Durrësit ka shkuar në urën e Beshirit në Vaqarr, ku dhe Policia ka ndërhyrë duke ndaluar 2 persona dhe sekuestruar sasinë e drogës.

Nuk dihet ende identiteti i 2 personave të ndaluar, roli i tyre si edhe kompania e bananeve ku ishte fshehur kjo sasi kokaine. Ky operacion është në vijim, e ndërsa priten të mësohen të tjera detaje në vijim. Sasi droge në konteinerët me banane është tashmë një skemë e njohur për uniformat blu. Hera e fundit që është kapur kokainë në Portin e Durrësit është ajo në konteineret e kompanisë Alba Exotic Fruit, kompani që i është gjetur plot 5 herë drogë.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Goni: 31/12/2021 06:04

  "Agjente" te SPAK??? Mos tallni bizhdilen kaq rendshem tani.

  Përgjigju
 • arbert: 31/12/2021 05:40

  Qesharake kur kujtoj se deri ne vitin1990 ne shqiptaret i kishim pare vetem ne tv bananet ,kot si ndalonte Enveri!!!Tani kur thone banane te vjen ne mend vetem kokaina!

  Përgjigju
 • 10 milion €: 30/12/2021 20:54

  Ska njeri ti thote atyre boll mos çoni me Se me kane arrestu! Ato vazhdojne sipas rregullit linjen e perhershme, se kane problem me dergu mall pa lek, Se kujtojne se si humb gje, Po se kuptojne qe i kane kap kto shefat dhe sdo marrin lek.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!