Boksieri Nelson Hysa renditet i 35-ti në botë

Boksieri Nelson Hysa renditet i 35-ti në botë

Nelson Hysa

Boksieri shkodran, Nelson Hysa renditet në vendin e 35-të në botë. Fitorja e fundit në datën 28 nëntor në Tiranë kundër Deivis Casseres ka bërë që shqiptari i cili garon në kategorinë WBC në peshën mbi 90 kilogramë, të ngjitet në renditje.

Fitorja e fundit ishte e dyta në harkun e dhjetë ditëve për Hysën, që mundi po këtë muaj në datën 18 nëntor Viktor Chvarkou, duke e çuar në 13 numrin e fitoreve në karrierë, 11 nga të cilat me Knock Out.

Forma e Hysës është për t'u vlerësuar, me boksierin që vetëm një vit e gjysmë më parë nisi karrierën profesioniste në peshat e rënda të WBC. 13 fitore radhazi për Hysën, që në dhjetor synon edhe dy suksese në Frankfurt dhe Londër.

Renditja

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Ja vendi ku 19-vjeçarja varrosi babanë pasi e vrau në Shënvlash të Durrësit

Ja vendi ku 19-vjeçarja varrosi babanë pasi e vrau në Shënvlash të Durrësit