Bombardime të vazhdueshme nga ushtria ruse në Lysychansk

Bombardime të vazhdueshme nga ushtria ruse në Lysychansk

Ushtria ruse vazhdon të përqendrojë ofensivën e saj në qytetin e Lysychansk, qyteti i fundit që kontrollohet nga forcat ukrainase në lindje të shtetit, enklava e fundit që do të lejonte Moskën të kontrollonte rajonin e Luganskut. Lajmi u bë i ditur nga Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës.

Sipas njoftimit, trupat ruse po kryejnë një ofensivë pranë Verkhniokamyanka dhe operacione sulmi në zonën e rafinerisë së naftës Lysychansk, ku beteja vazhdon.

“Rusët janë vazhdimisht në ofensivë. Nuk ka pushim. Absolutisht gjithçka po bombardohet”, tha Guvernatori ukrainas i Luganskut, Sergiy Gaidai.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Biden: Samit historik, NATO është më e bashkuar! Rusët largohen nga ishulli i gjarpërinjve! Widodo i jep Putinit mesazhin e Zelenskit


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Sekuestrohet pasuria me vlerë 3.5 milionë euro e 46-vjeçarit, dyshohet se janë përfituar nga krimi

Sekuestrohet pasuria me vlerë 3.5 milionë euro e 46-vjeçarit, dyshohet se janë përfituar nga krimi