Bombardimet ruse në Ukrainë, vritet në krye të detyrës gazetari i medias franceze

 

Një gazetar francez i agjencisë së lajmeve AFP u vra gjatë bombardimeve sot në Ukrainë. Arman Soldin, i cili ishte korrespondent i medias franceze në Ukrainë, u vra nga goditjet me raketa pranë Chasiv Yar në rajonin lindor të Donetsk.

Sulmi ndodhi në periferi të qytetit pranë Bakhmutit.

Në prill, Federata Ndërkombëtare e Gazetarëve raportoi se të paktën 12 gazetarë dhe punonjës të medias janë vrarë në Ukrainë që nga fillimi i pushtimit rus dhe 18 janë plagosur.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Gazetari i AFP-së vritet nga bombardimet në Bakhmut! Prigozhin i acaruar me Putin: Nëse s'kemi municion kush është tradhtar pastaj?


B.V/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush do të fitojë zgjedhjet në bashkinë e Kukësit?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas