Bombardimet ruse, shkon në 14 numri i viktimave në Ukrainë, 97 të plagosur

Bombardimet ruse, shkon në 14 numri i viktimave në Ukrainë, 97 të plagosur

Numri i sulmit masiv me raketa të nisur sot nga Rusia në territorin e Ukrainës është rritur në 14 të vdekur dhe 97 të plagosur. Këtë e ka bërë të ditur ministri i Brendshëm ukrainas, Denys Monastyrskyi ,

"Në fakt, ky është sulmi i dytë masiv me raketa pas 24 shkurtit dhe ndoshta bombardimi më i madh në histori për sa i përket infrastrukturës së rëndësishme energjetike. Tani mund të quhet terrorizëm energjetik, një vazhdim i terrorizmit bërthamor dhe po i referohem Zaporizhzhisë qendrore . bombarduar vazhdimisht nga rusët”, tha ai.


Lajmi kryesor:

Mblidhet OKB për aneksimet ruse, Kievi: Rusia do të na kthejë në kohën e Hitlerit! Hakmarrja e Putin për urën e Krimesë, 84 raketa godasin Ukrainën (VIDEO)


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin