Bonusi për bebet, e kanë përfituar prindërit e 39 mijë të porsalindurve në këtë vit

Bonusi për bebet, e kanë përfituar prindërit e 39 mijë të porsalindurve në këtë vit

Bonusi për bebet ka shkuar për prindërit e 36 mijë të porsalindurve të këtij viti. Lajmin e ka dhënë kryeministri, Edi Rama nëpërmjet një postimi të bërë në facebook, ku thekson shumat e dhëna për bonusin e fëmijëve, duke u nisur nga numri i tyre.

“Mirëmëngjes, dhe me lajmin e mirë se bonusi i bebes (40,000 lekë për fëmijën e parë; 80,000 lekë për fëmijën e dytë dhe 120,000 lekë për fëmijën e tretë) u ka shkuar prindërve të më shumë se 36 mijë të porsalindurve këtë vit, ju uroj një javë të mbarë”- shkruan Rama në facebook.

Bonusi për fëmijët e porsalindur është një politikë sociale e ndërmarrë nga qeveria shqioptare për të bërë të mundur përballimin e shpenzimeve nga ana e prindërve dhe stimulimin për rritjen e numrit të porsalindurve në vend.

 

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Goli i përmbysjes në minutën e 92, Brighton eliminon Liverpoolin nga Kupa

VIDEO/ Goli i përmbysjes në minutën e 92, Brighton eliminon Liverpoolin nga Kupa