“Boom turistësh të huaj”, Rama: Ja çfarë do të ndodhë nesër në Vlorë

“Boom turistësh të huaj”, Rama: Ja çfarë do të ndodhë nesër në Vlorë

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka postuar një status në profilin e tij në Facebook ku deklaron se në vendin tonë ka pasur një boom turistësh të huaj për këtë sezon dhe shprehet për aktivitetet të cilat do të organizohen përgjatë vijës bregdetare gjatë gjithë sezonit. Mbrëmjen e nesërme kryeministri bëri të ditur se në Lungomarë në Vlorë do të peformojë Trupa e Operas.

Sezoni i sivjetëm turistik që po rezulton me një boom turistësh të huaj në bregdetin tonë, ka përveç të tjerash edhe risinë e Kalendarit të 500 aktiviteteve argëtuese përgjatë vijës bregdetare, që nga koncertet e të gjitha llojeve tek festat e kuzhinës, koncertet e të gjitha llojeve, organizimet në rrugët e trashëgimisë kulturore e aktivitetet sportive... 
Nesër mbrëma, Trupa e Operas që është pjesë e këtij angazhimi të ri në funksion të sezonit turistik, zbret në Lungomaren e Vlorës me një performancë origjinale tek hapësira e rikrijuar përpara Shkollës së Marinës
", ka shkruar Rama në Facebook.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet