Bordi i Transparencës cakton çmimet e reja të karburanteve! Ulet nafta, benzina dhe gazi nuk ndryshojnë

Bordi i Transparencës cakton çmimet e reja të karburanteve! Ulet nafta, benzina dhe gazi nuk ndryshojnë

Foto ilustruese

Bordi i Transparencës ka publikuar çmimet e reja për karburantet që prej ditës së sotme. Ndryshim ka pësuar vetëm nafta, e cila është ulur me 4 lekë krahasuar me vendimin e kaluar. Që prej orës 18:00 të ditës së sotme, një litër naftë do të shitet me 193 lekë.

Ndërsa çmimi i benzinës dhe gazit nuk ka ndryshuar, krahasuar me vendimin e fundit të Bordit.

Si rrjedhojë çmimet e vendosura janë :

Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit gasoil i standardit SSH EN 590 të jetë jo më shumë se 193 lekë/litri, ndërsa i shitjes me shumicë jo më shumë se 181 lekë/litër.

Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit benzinë e standardit SSH EN të jetë jo më shumë se 190 lekë/litri, ndërsa i shitjes me shumicë jo më shumë se 178 lekë/litër.

Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit gaz, të jetë 80 lekë/litri me pakicë dhe i shitjes me shumicë 68 lekë/litër për automjetet.

Çmimi i gazoilit për peshkim është vendosur 99 lekë/litër.

Çmimet e caktuara do të hyjnë në fuqi ditën e sotme nga ora 18:00 dhe do të jenë të vlefshme deri në mbledhjen e ardhshme të bordit ku do të pasqyrohen ndryshimet e reja. 

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Diesel sh: 08/03/2023 22:34

  Ore, mirë çmimi i shtrenjtë,po cilësia o Nul,Sh Naftë e dobët...I prishën makinat! Duhet një bord Kontrolli Cilësie i Pikave të Karburantit!

  Përgjigju
 • OTU: 08/03/2023 19:26

  Pse vazhdon ende ky bord? Cfare po rregullon ky bord?

  Përgjigju
 • Emri: 08/03/2023 19:05

  Pse s ka bord transparence ne vendet e BE-se?????? Bravo kshu vazhdoni se ky popull e ka hak.

  Përgjigju
 • boti: 08/03/2023 16:41

  komplet te pajustifikuara si cmime dhe teresishte abuzuese. Ilace per bordin dhe kush ja lejon.

  Përgjigju
  • Botileshit: 08/03/2023 21:31

   Une e ha nje sufllaqe te paktën me dopjo pite

  • boti: 08/03/2023 17:28

   Po ti botileshit merr vesh ti o sufllaqexhiu aktivistit? Ik se e fitove sufllaqen edhe per sot.

  • Botileshit: 08/03/2023 17:04

   Po ku ke haber ti a t.i shko futi nei shesh besh ti ate bej

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

Berisha: Nuk bëj hap prapa! Bëj vetëm hapa para që të ftoj deputetët të ulen e të vendosin më të mirën për PD

Berisha: Nuk bëj hap prapa! Bëj vetëm hapa para që të ftoj deputetët të ulen e të vendosin më të mirën për PD