Bordi rrit çmimet e karburanteve! Nafta e gazi 5 lekë më shumë, benzina shtrenjtohet me 4 lekë

Bordi rrit çmimet e karburanteve! Nafta e gazi 5 lekë më shumë, benzina shtrenjtohet me 4 lekë

Foto ilustruese

TIRANË- Bordi i Transparencës ka rritur çmimet e hidrokarbureve. Në vendimin e publikuar ditën e sotme nafta dhe gazi janë rritur me nga 5 lekë, ndërkohë që çmimi i benzinës është rritur me 4 lekë.

Çmimi i naftës ka shkuar nga 190 lekë/litër në 195 lekë/litër. Ndërkohë benzina do të shitet me 189 lekë/litër nga 185 lekë/litër. Sa i takon gazit, do tregtohet me 80 lekë/litër nga 97 lekë/litër.

"Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit gasoil i standardit SSH EN 590 të jetë jo më shumë se 195 lekë/litri, ndërsa i shitjes me shumicë jo më shumë se 183  lekë/litër. Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit benzinë e standardit SSH EN të jetë jo më shumë se 189  lekë/litri, ndërsa i shitjes me shumicë jo më shumë se 177 lekë/litër.

Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit gaz, të jetë 80 lekë/litri me pakicë dhe i shitjes me shumicë 68 lekë/litër për automjetet. Çmimi i gazoilit për peshkim është vendosur 101 lekë/litër", thuhet në njoftim. 

Çmimet e caktuara nga Bordi do të hynë në fuqi në orën 18.00, dhe do të jenë të vlefshme deri në mbledhjen e ardhshme të bordit ku do të pasqyrohen ndryshimet e çmimeve të shitjes.

                                       ISHTE                    BËHET
Çmimi i naftës            190 lekë/litër           195 lekë/litër         
Çmimi i benzinës       185 lekë/litër           189 lekë/litër         
Çmimi i gazit               75 lekë/litër             80 lekë/litër  

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • beni: 15/02/2023 16:49

    Ilace kanceri zotrinjeve te bordit dhe atyre qe ja lejojne

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A merr fund kriza në PD me zgjedhjen e kryetarit të ri më 29 korrik?×

Lajmi i fundit

VIDEO / 3 gola në pjesën e dytë, West Ham mund Fiorentinën në finale dhe fiton Conference League

VIDEO / 3 gola në pjesën e dytë, West Ham mund Fiorentinën në finale dhe fiton Conference League