Boris Johson akuzoi Putin se e kërcoi me sulm raketor, Kremlini përgjigjet: Është gënjeshtër e sajuar prej tij!

Boris Johson akuzoi Putin se e kërcoi me sulm raketor, Kremlini përgjigjet: Është gënjeshtër e sajuar prej tij!

Kremlini akuzon Johnson se gënjen për kërcënimin me raketa të Putinit

Kremlini e ka akuzuar Boris Johnson se ka gënjyer kur tha se presidenti rus Vladimir Putin e kërcënoi atë me një sulm me raketa . Për këtë deklaratë të Johson ka folur zëdhënësi Dmitry Peskov duke thënë se nuk ishte aspak  vërtetë madje tha se është një gënjeshtër qartazi e sajuar nga ai, qëllimet e së cilës duhet t’ tregoj.

Johson i kishte thënë BBC-së se udhëheqësi rus e kishte kërcënuar atë me një sulm raketor që do të zgjaste vetëm një minutë.

“Ai më kërcënoi në një moment dhe më tha: ‘Boris, nuk dua të të lëndoj, por me një raketë, do të duhej vetëm një minutë’ ose diçka e tillë”, tha Johnson.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Boris Johnson: Putin më kërcënoi se do bombardonte Mbretërinë e Bashkuar! Kremlini përgjigjet: Gënjeshtër e sajuar prej tij


F.D/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, kur duhet të mbahen zgjedhjet per kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Jori rikthehet në ekran, ja në cilin emision do e shohim! Modelja do bashkëpunojë me Kiarën?

Jori rikthehet në ekran, ja në cilin emision do e shohim! Modelja do bashkëpunojë me Kiarën?