Borrell takon në Mynih Kurtin dhe Vuçiçin: Stabiliteti dhe paqja në rajon arrihen vetëm përmes normalizimit të marrëdhënieve Kosovë-Serbi

Borrell takon në Mynih Kurtin dhe Vuçiçin: Stabiliteti dhe paqja në rajon arrihen vetëm përmes normalizimit të marrëdhënieve Kosovë-Serbi

Josep Borrell

Përfaqësuesi i lartë i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, në kuadër të konferencës së Sigurisë në Mynih, ka zhvilluar takime të veçanta me kryeministrin e Kosovës Albin Kurtin dhe presidentim serb Aleksandër Vuçiç.

Përmes një postimi në rrjetin social “X”, Borrell ka dhënë detaje për takimet të mbajtura me krerët e dy shteteve ballkanike.

Zyrtari i lartë i BE-së shkruan se stabiliteti dhe paqja në rajon mund të arrihen vetëm përmes normalizimit të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Do i përgjigjeni sulmit të Iranit? Ushtria izraelite: Për momentin nuk do të zgjerojmë operacionet ushtarake

Do i përgjigjeni sulmit të Iranit? Ushtria izraelite: Për momentin nuk do të zgjerojmë operacionet ushtarake