Bosnjë, avioni shpërthen 
në flakë 5 të vdeku

Bosnjë, avioni shpërthen  <br />në flakë 5 të vdeku
Banja Luka- 5 vetë humbën jetën kur një avion i vogël sportiv u përfshi nga flakët dhe u rrërzua në Zaluzani afër Banja Lukës në Bosnjë-Herecegovinë mbrëmjen e djeshme. Zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme boshnjake deklaroi se asnjë nga personat që ndodheshin në bordin e avionit nuk mbijetoi.
Viktimat përfshi pilotn, instruktorin parashutist dhe tre persona të tjerë humbën jetën menjëherë pas shpërthimit të avionit në flakë.
Aeroplani u përfshirë nga flakët me t’u nisur nga një pistë e vogël në Banja Luka.
(ns/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Shkoi për të prerë dru, ndërron jetë 42-vjeçari në Berat! I ra trungu i pemës

Shkoi për të prerë dru, ndërron jetë 42-vjeçari në Berat! I ra trungu i pemës