Botërori 2018/ Spanja mposht Iranin me shumë vështirësi dhe kryeson grupin me Portugalinë

Ndeshja Iran-Spanjë

Spanja fiton përballë Iranit 1-0 dhe kryeson së bashku me Portugalinë grupin B të Botërorit të Rusisë me nga 4 pikë, ndërsa Irani ka 3 pikë dhe në fund e mbyll me zero pikë Maroku. Spanja fitoi me shumë vështirësi me Iranin, që i hapi mjaft punë gjatë 90 minutave.

E ndërsa pjesa e parë u mbyll në barazim pa gola, në të dytën ishte Diego Costa që shënoi golin e vetëm në të 54’. Megjithatë Irani nuk u dorëzua dhe tentoi disa herë për të barazuar, por deri në fund nuk ia arriti, ndërsa VAR i anuloi një gol të parregullt.

Mendoni se komisionet hetimore për Shëndetësinë e TIMS do kenë rezultat?