Botërori 2018/ Spanja mposht Iranin me shumë vështirësi dhe kryeson grupin me Portugalinë

Botërori 2018/ Spanja mposht Iranin me shumë vështirësi dhe kryeson grupin me Portugalinë

Ndeshja Iran-Spanjë

Spanja fiton përballë Iranit 1-0 dhe kryeson së bashku me Portugalinë grupin B të Botërorit të Rusisë me nga 4 pikë, ndërsa Irani ka 3 pikë dhe në fund e mbyll me zero pikë Maroku. Spanja fitoi me shumë vështirësi me Iranin, që i hapi mjaft punë gjatë 90 minutave.

E ndërsa pjesa e parë u mbyll në barazim pa gola, në të dytën ishte Diego Costa që shënoi golin e vetëm në të 54’. Megjithatë Irani nuk u dorëzua dhe tentoi disa herë për të barazuar, por deri në fund nuk ia arriti, ndërsa VAR i anuloi një gol të parregullt.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!