Botërori 2018/ Franca mund Perunë dhe siguron kualifikimin

France-Peru sot në orën 17:00

Franca arriti  të sigurojë një fitore të dytë në grupin C. “Gjelave” i'u mjaftoi një gol për të marrë 3 pikë të tjera. Pas Francës, Danimarka renditet e dyta me 4 pikë. Franca shënon ndaj Perusë me rezultatin 1-0. Ka qenë futbollisti Mbappe i cili ka shënuar në minutën e 34 duke kaluar kështu Francën në avantazh. 

Formacioni zyrtar

Franca: Loris, Pavard, Varane, Umtiti, Lucas, Pogba, Kante, Mbape, Grizman, Matuidi, Zhirud.

Peru: Galese, Advincula, Ramos, Rodrigez, Trauco, Aquino Sançez, Jotun, Karijo, Kueva, Flores, Guerrero. 

l.q./d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Amiani i groposur në Vlorë/ A besoni se Shqipëria është kthyer në 'varr' për mbetjet toksike që vijnë nga jashtë?

Komento