POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

'Botërori +', gazetari Armand Plaka: Zvicra duhet të jepte më shumë,Suedia nuk e meritonte çerekfinalen, nuk ka bërë lojë të mirë

Armand Plaka, gazetar

I ftuar në botërori + ishte gazetari Armand Plaka i cili ka analizuar ndeshjen e luajtur ditën e sotme mes Zvicrës dhe Suedisë. Ai shprehet se fakti se Suedia ka arritur deri në çerekfinale nuk do të thotë që ka bërë lojë të mirë.

Në ndeshjen me Suedinë Xhaka ishte komplet pasiv .Nuk më ngacmon loja e Suedisë, fakti që kanë ardhur deri këtu nuk do të thotë se kanë bërë një lojë të mirë. Zvicra duhet të jepte më shumë.

Armand Plaka, gazetar

I pyetur nëse mendon se lojtarët ndikojnë në zgjedhjet e trajnerëve ai përgjigjet:

Përveç rastit emblematik të Argjentinës, nuk besoj se trajnerët ndikohen nga lojtarët e kalibrit të madh për të marrë vendimet e tyre.

Armand Plaka, gazetar

Komento