Botërori nis me 'rekorde', Katari si asnjë kombëtare tjetër

Botërori nis me 'rekorde', Katari si asnjë kombëtare tjetër

Ndeshja Katar 0-2 Ekuador

Ekuadori mundi 0-2 Katarin në ndeshjen hapëse të Botërorit 2022. Humbja e të zotëve të shtëpisë ka sjellë edhe një rekord negativ në kompeticionin që po zhvillohet për herë të 22 në histori. Katari bëhet skuadra e parë organizatore që humbet në ndeshjen hapëse të një Kupe Bote. Veç saj, Katari nuk bëri asnjë gjuajtje në portë.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Futbolli në festë, Botërori nis rrugëtimin mes fishekzjarreve dhe një ceremonie madhështore! Ekuadori fiton me 2 gola ndaj të zotëve të shtëpisë


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Marrëveshje në Ohër, po shkojnë Kosova e Serbia drejt pajtimit përfundimtar?×

Lajmi i fundit

Greva për reformën e pensioneve, Qeveria franceze përballet me mocion mosbesimi

Greva për reformën e pensioneve, Qeveria franceze përballet me mocion mosbesimi