Braçe: Basha është një mutacion i së keqes së Berishës, por sot ai problemin e ka me të vdekurit që i ka hedhur mbi kurriz UÇK-së

Zëvendëskryeministri Erion Braçe e ka cilësuar kreun e PD-së, Lulzim Basha si një mutacion i së keqes së Sali Berishës, një hallexhi që mbi supe mban viktimat dhe të vdekurit prej kohësh. Braçe shkruan se Basha problemin e ka më të vdekurit që ka hetuar kundër UÇK  apo edhe 4 viktimat e 21 janarit në Bulevardin Dëshmorët e Kombit. Braçe shton se tashmë Basha për të lënë në harresë këto po merret me viktimat e COVID duke shtuar në mënyrë të turpshme shifrat e tyre.

Braçe shprehet se në fakt kryedemokrati nuk e prish gjumin për viktimat e COVID, por se të gjithë këtë e krijon për të hequr vëmendjen nga të vdekurit që i ka hedhur mbi kurriz UÇK-së.

"Lulzim Basha nuk është i ri! Lulzim Basha është një mutacion i së keqes së Sali Berishës. Por ka edhe me shume, është hallexhi! Lylzim Basha ka nje problem te madh, te hershem me viktimat-te vraret, te vdekurit. Ne masakren e Krushës, por edhe pertej, kudo nga Kukesi ne Kosove, problemi i tij jane viktimat, te vraret, te vdekurit, por prej UCK ama; Ne masakren e 21 janarit, problemi i tij jane kater te pushkatuarit dhe me shume se 12 plagosurit ne te njejtin vend, bulevardin Deshmorët e Kombit; Prej dje, problemi i tij jane te gjithe ata qe humben jeten nga Coronavirus; Ai ka kohe qe numeron te humburit prej Coronavirus si nevojtar, si sukses i tij; Por edhe si shpetim per ti ikur te vrareve, te vdekurve qe ai i ka hedhur mbi kurriz UCK! Duhej fryre pafund numri qe te shuhej ndermarrja e tij e turpshme kunder UCK! Ja doli per ca ore sot, kur ju mori pacienteve mjeket jetike qe ju pergjigjen me dinjitet tamam atij! Por kaq ama; Ata tani jane ne pune, ende si cdo dite ne nente muaj! Ai, Lylzimi po fle, por asfare rehat ama; Gjumin nuk ja prish ti qe je i semure, harroje ai nuk e rregullon balluken per ty hic; gjumin ja prishin te vdekurit qe i ka hedhur mbi kurriz UCK!", shkruan Braçe.

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A po zbatohet vendimi i ekspertëve që ndalon grumbullimin e më shumë se 10 personave?

Komento

Komente

 • Nardi: 21/11/2020 13:19

  Z Lora ke te drejte BKH dhe SPAK JANE ORGANIZIME INEGZITENTE . DIKTATORI Rama I ka krijuar keto instuticione vetem Per te friksuar popullin Po nuk bejne gje provoje denanco nje pushtetar per korrupsion kurre nuk mer pergjigje Po ta jap une adrese e i melit [email protected] provoje vetem nje here dhe do shikosh sa inekzistente eshte

  Përgjigju
 • LORA: 21/11/2020 09:07

  BKH, ku je? SPAK, ku je ?

  Përgjigju
 • Alb: 20/11/2020 22:32

  Ky basha gjithe kuj ju ka hi ne pun, Votum shqiptarve jo

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Kryemadhi e paqartë për akuzat e Bashës për viktimat me COVID ! Kundër publikimit të fotove të morgut: S'kanë rrjedhur nga ne